A Freiburg háromgólos vereséggel küldte haza a Herthát

Vágólapra másolva!
2020.12.20. 15:16
null
Sallai Roland (jobbra) itt lemaradt, de a csapata biztosan nyert (Fotó: AFP)
Hiába játszott óriási fölényben a Freiburg a Hertha ellen az első félidőben a német Bundesliga 13. fordulójában, a második félidő elején feljött a Hertha, és sikerült kiegyenlítenie. Már-már a levegőben lógott az újabb berlini gól, amikor megrázta magát a hazai csapat, és három góllal győzött (4–1). Sallai Roland 60 perc játéklehetőséget kapott kezdőként.

NÉMET BUNDESLIGA
13. FORDULÓ

Freiburg–Hertha 4–1 (1–0)
Freiburg,Schwarzwald-Stadion,zárt kapuk mögött.Vezette: Reichel
FREIBURG:F. Müller – Lienhart, K. Schlotterbeck, Gulde – Schmid, Santamaria (Abrashi, 91.), Höfler, Günter, Sallai (Dzsong Vu Jong, 60.), Grifo (Petersen, 80.) – Demirovic (Höler, 60.). Vezetőedző: Christian Streich
HERTHA:
Schwolow – Pekarík (Zeefuik, 74.), Boyata (Ngankam, 74.), Torunarigha, Mittelstädt – Stark, Darida, Guendouzi, Lukébakio, Matheus Cunha (Dilrosun, a szünetben) – Piatek (Redan, 86.). Vezetőedző: Bruno Labbadia
Gólszerző:Grifo (7.), Demirovic (59.), Gulde (67.), Petersen (90+4. – 11-esből), ill. Lukébakio (52.)

ÖSSZEFOGLALÓ

Sem a Freiburg, sem a vendég Hertha nem lehetett büszke az eddigi teljesítményére a Bundesligában, mert bár a tabella aljától azért biztos távolságban tanyáznak, azért a megszerzett pontok száma elmaradt a várakozástól.

A 13. fordulóban azonban éppen egymással találkoztak, így lehetőségük adódott növelni a pontjaik számát, méghozzá a Freiburgnál Sallai Rolanddal a kezdőben, akitől újabb gólokat vártak a hazaiak.

Az első félidő egyértelműen Freiburg-fölényt hozott, a Hertha hosszú perceken át csak kereste a labdát, de először a hálójában találta meg, hiszen Grifo már a 7. percben ravasz fejessel vezetést szerzett a hazaiaknak. 1–0

A hátralévő időben is többet támadott a Freiburg, de a Hertha mindent megúszott. Az viszont látható volt, hogy ha ebben a felfogásban játszanak a fővárosiak, aligha menekülnek meg az újabb hazai góltól. Az első félidő végén még Grifo duplázhatott volna, csakhogy hiába vitte teljesen egyedül kapura a labdát, elügyetlenkedte a helyzetet.

A második félidőben egészen más Hertha jött ki, teljesen beszorította a Freiburgot. A hazaiak futkostak, a berliniek viszont a labdát futtatták, és egymás után dolgozták ki a helyzeteket. Előbb egy fejesből egyenlíthettek volna Stark révén, de a léc mentett, majd az 52. percben gyönyörű akció után már sikerült betalálni, Lukébakio volt eredményes közelről. 1–1

Támadásban maradt a Hertha, és előbb Dilrosun lőtt kapufát, majd Piatek zavarodott meg az üres kapu látványától, és lőtt fölé. Úgy tűnt, igen nagy bajba kerülhet a hazai csapat, amikor teljesen váratlanul újra vezetést szerzett. Ehhez ugyan kellett az 59. percben Torunarigha nagy hibája, de ettől még Demirovic szépen lőtte ki a bal alsót. 2–1

A gól megzavarta a Herthát, és nem sokkal később kapott egy újabbat is, egy bal oldali szöglet után Gulde fejelt a kapuba a 67. percben (3–1), és ekkor érezhető volt, hogy innen már nem fog feltámadni a berlini alakulat. Így is lett, sőt kaphatott volna újabbakat is, ha Schwolow nem véd jól. A végén aztán már ő sem tudott hárítani, mert Petersen tizenegyese is utat talált a kapujába. 4–1

Így a Freiburg mozdult el a tabellán, méghozzá a 10. helyre, a Hertha viszont továbbra is csak küszködik, a felvillanásokért ugyanis nem jár pont.

MÁSODIK FÉLIDŐ

94. perc: Vége a meccsnek, biztosan győzött a Freiburg. 4–1

94. perc: A tizenegyest Petersen végezte el, és a jobbra mozduló kapust becsapva a bal alsóba lőtt. 4–1
93. perc: Höler
esett el a tizenhatoson belül, tizenegyes!
80. perc: Piatek remek fejesét a kapufa közeléből kapta ki Müller. Óriási védés volt!
77. perc: Nagyszerű jelenet! Santamaria vette észre, hogy Schwolow kint kódorog a kapujából, és szinte a kezdőkörből rászúrta. A berlini kapus azonban visszaért, és még ki tudta tolni a léc alá tartó labdát.
76. perc: Óriási mentés! Günter mentett kiváló becsúszással Lukébakio elől a tizenhatoson belül.
73. perc: Grifo nagy lövését mentette szögletre Schwolow.
69. perc:
És ez is bemehetett volna, csakhogy Günter 2 méterről úgy találta el, hogy a labda mellé perdült...
67. perc: Gulde sem gyakran szerez gólt, ebben az idényben ez volt neki az első.
67. perc: GÓÓÓÓL! MEGINT A FREIBURG! Figyelmetlenkedett a berlini védelem... Bal oldalról végzett el szögletet a Freiburg, Gulde indult be az ötös bal sarka felé, és remekül csúsztatott a kapu bal oldalába. 3–1
66. perc: Nagy védés! Dzsong
lőtt fordulásból, 17 méterről, Schwolow szépen mentett szögletre.
60. perc: Demirovic is elhagyta a pályát, őt Höler váltotta.
60. perc: Sallai mára befejezte, nem ment neki a játék, Dzsong Vu Jongállt be a helyére.
59. perc: ÉS MÉGIS GÓLT SZERZETT A FREIBURG! Ilyen a foci! Torunarigha rémes felszabadítása után került Demirovic elé a labda, a freiburgi csatár nem vacakolt, 15 méterről kapásból a bal alsóba lőtt. 2–1
58. perc:
Nagyot változott a játék képe. Az első félidőben gyámoltalan Hertha egyre-másra dolgozza ki a helyzeteit, és már vezethetne is.
57. perc: MI MARADT KI?! Darida kiválóan játszott a kaputól 6 méterre, középen érkező Piatek elé, aki hihetetlen helyzetből fölé lőtt.
56. perc: KAPUFA! A nemrég beállt Dilrosun cselezett a jobb oldalon, majd remekül beindult a kapu felé, aztán éles szögből telibe találta a bal kapufát.
52. perc: Nagyon bealudt a második félidő elejébe a Freiburg, jött is a berlini egyenlítés.
52. perc: GÓÓÓÓL! EGYENLÍTETT A HERTHA! Dilrosun adott a tizenhatos bal oldaláról remekül a másik oldalra, érkezett Lukébakio, és a bal kapufánál, két lépésről a kapuba vágta a labdát. 1–1
51. perc: A MINDENIT, LÉC!
Többet támad a Hertha, Stark fejese döngette meg a lécet, igaz, előtte jókorát taszított a védőjén.
48. perc: Piatek került nagy helyzetbe, 5 méterről akár gólt is fejelhetett volna, ha Schlotterbeck nem ment előle szenzációsan.
47. perc: Sallai mutatta, hogy a labdára ment, a bíró szerint viszont inkább szabálytalankodott.
46. perc:Cunhának már nem kellett kijönnie a második félidőre, Dilrosun állt be a helyére.
46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Vége az első félidőnek, vezet a Freiburg. 1–0
45. perc: Grifo
kapott szenzációs indítást, egyedül vezette a berlini kapura a labdát, át akarta emelni Schwolow-t, de gyengén, így a kapus könnyen lehúzta.
41. perc: Darida vállalta el 16 méterre, csakhogy a nem túl erős és amúgy is középre tartó labda Müller könnyű zsákmánya lett.
36. perc: Az első nagyobb Hertha-lehetőség! Mittelstädt tűnt fel a freiburgi tizenhatoson belül, egy szép csel után jobbal lőtt, de a labda Höflerről pattant mellé.
32. perc: Az utóbbi percekben kissé leült a játék, kiegyenlítődött a küzdelem, amely elsősorban megint inkább birkózásban nyilvánul meg.
25. perc: Hosszú idő után eljutott a Hertha a Freiburg kapujábank közelébe, de Pekarík lökése véget vetett a berlini akciónak.
21. perc: Sallai vállalta el 17 méterről, a labda Torunarigha lábáról pattant kapu mellé.
20. perc: A Freiburg sokkal jobban játszik, a berliniek csak nyomozzák a labdát.
17. perc: Jött egy Freiburg-szöglet a bal oldalról, Höfler kapásból próbálkozott, de elég ügyetlenül találta el a labdát.
13. perc: SALLAI! A tizenhatos bal sarkáról lőtte el a magyar válogatott támadó, és nem sokkal zúgott el a löket a bal kapufa mellett.
13. perc: Schmid ívelt be szabadrúgást 40 méterről a tizenhatoson belülre, de a védők menteni tudtak.
11. perc: Támadásban maradt a Freiburg, a gól óta a Hertha inkább csak védekezik...
7. perc: Vincenzo Grifo 6. gólja volt ez az idényben.
7. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A FREIBURG! Schmid adott jobbról közére, Grifo megelőzte a tétovázó védőket, és 6 méterről remekül fejelt a léc alá. 1–0
4. perc: Jó tempóban kezdtek a csapatok, de egyelőre inkább a keménykedésekről szól a meccs, mintsem a helyzetekről.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Freiburg tiszta pirosban, a Hertha kék-feketében játszik.